ODA SEÇİMLERİNE YILDIZKAYA MÜHRÜ

Geçtiğimiz hafta sonu 2 oda ile BDP ilçe kongrelerini tamamladılar. Yerel seçimlere kadar odalar yeni başkan ve yönetimlerini seçecekler. Cuma günü Yeni sanayi’de Ziraat aletleri tamirciler ve Demir işleri Esnaf Sanatkarlar Odası’nın kongresi vardı. Hali hazırdaki başkan Osman Aydoğan ile Erol Dinç adaydı. Yeni sanayinin sorunlarını adaylar kadar kongreye katılan belediye başkan adayları da anlattılar.

Sanayicilerden Levent Kirinç sanayide tel örgü ve güvenlik olmaması nedeniyle hırsızlık olaylarının olduğunu, rampanın hizmet veremediğini, PTT şubesinin haftada sadece Perşembe ve Cuma günleri hizmet verdiğini, hükümetin esnaf ve sanatkarlara destek vermediğinin, ağır vergi yükü olduğunu ve kuraklık nedeniyle çiftçinin ve dolayısıyla sanayi esnafını çok zor günlerin beklediğini anlattı.

 

Kongreye Saadet Partisi belediye başkan adayı İrfan Aytekin, CHP adayı Tufan Bural, MHP adayı Mürsel Yıldızkaya ve Belediye Başkanı, Yakup Çelikte katıldılar. Katılımcılar divan başkanı tarafından anonsla tanıtıldı ve konuşma yapma imkanı verildi. İrfan Aytekin ve Mürsel Yıldızkaya kısa konuşurken, Tufan Bural ve Yakup Çelik’in uzun konuşmaları katılanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Divan başkanı uyarmak zorunda kaldı. 512 üyenin 370’i oy kullandı. 256 oy alan Osman Aydoğan yeniden başkan seçildi. Kongreye katılan belediye başkan adaylarından Mürsel Yıldızkaya’nın tanıtım ve konuşma sonrasında uzun süre alkışlanması dikkatlerden kaçmadı. Cumartesi günüde Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Odasının kongresi yapıldı. Kongrede Ali Karaca ve ekibi güven tazeledi. Yine siyasilerin konuşmaları ortamı gerdi. Yapılan iki kongrede de detaylı olarak kazanan MHP adayı Mürsel Yıldızkaya oldu. Hafta sonuna damgasını vuran diğer bir konuda Belediye Başkanı Yakup Çelik’in yeniden adaylığının kesinleştiğine dair açıklamalardı. Ak Parti genel merkezi 15-16 Ocakta adayları açıklayacağını belirtse de Başkan Çelik tebrikleri şimdiden kabul etmeye başladı. Önümüzdeki hafta kongrelere devam edilecek. Kongrelerde siyasiler nedeniyle kavgalar çıkarsa şaşırmayın. YUNUS MARKET STAR GAZETESİ DOSTLUĞU Ak Parti iktidarında Türkiye genelinde olduğu gibi Polatlıda da ulusal marketlerin şubeleri artmaya başladı. Yerel yönetimlerinde desteğiyle sayıları şehrimizde 30’u geçti. Polatlı’da 2 şubesi bulunan Yunus Marketten alışveriş yapanlara çekilişle araba verecekmiş. Çekili sonuçları 10 Ocak tarihli STAR gazetesinde yayınlanmış. 50 lira üzeri alışveriş yapan binlerce Polatlılı hemşerim 3 gündür Star gazetesi arıyor. Polatlıda günlük satılan STAR sayısı 35’i geçmiyor. Yunus marketin sahipleri günlük tirajı 1 milyon 186 bin olan ZAMAN, 482 bin olan Posta, 423 bin olan Hürriyet veya 372 bin olan Sözcü gazetelerinde çekilişi yayınlamıyorlar da 141 bin olan Satar Gazetesinde yayınlıyorlar? Sorunun cevabını Star gazetesi ile yunus market’in sahipleri arasındaki bağda aramak lazım. Star gazetesinin sahibi Ak Parti Erzincan Milletvekili Tevhid Karakaya,Yunus marketler zinciri'nin ise Orhan Ayhan, ortak noktaları ise Ak Partili olmaları. Geçen yıla kadar Polatlı Belediyesine günlük 100 adet Star gazetesi geliyordu. Çekiliş sonuçlarını internetten öğrenemeyenlere üzücü bir haber vereyim. Mercedes C 180 Polatlıya çıkmamış.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !