Engeller Nasıl Kalkacak

Esnaf olduğum için hergün yüzlerce hemşerimizle görüşüyoruz. 21 senedir Fatih Mahallesi'nde bakkal olduğum için komşularımızla aile gibi olduk. Evlerin anahtarları, paralar ve duygular bizlere emanet edilir. Mahallemizde yaşlı ve engellilerimizde var. 2-3 senedir mavi kapak toplayıp, faydalı olmaya çalıştım.

Birçok yaşlı yalnız yaşıyor artık. İşyerime alışverişe gelenler tatlı bir sohbete dalarlar. Hepsinin ayrı ayrı mutlulukları, üzüntüleri ve gelecek kaygıları paylaşılır. En büyük korkulardan biri öldüklerinde kimsenin haberinin olmamasıdır. Komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin gün geçtikçe azaldığı ülkemizde devlet ve yerel yönetimler yaşlı ve engellilerin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. Yasalar çıkarılarak hizmetlerin artması amaçlanıyor.

 

"Yaşlılarımızın tecrübesi rehberimizdir" diyen bir Belediye Başkan Adayı var. Caddelerde, evlerde, cenazelerde, düğünlerde, işyerlerinde görüyorsunuz onu. Ailesinde hem yaşlı hem de engelli var. Hiçbir zaman bu durumu kullanmadı. Projelerinde evlerinde yalnız yaşayan yaşlılarla, engelli yakını olanlara yer verdi. Yaşlılar bir araya gelip, sohbet edebilecekler. Engelli yakınları akşamları düğünlere, toplantılarına gidebilecekler. Adayın adı Mürsel Yıldızkaya. MÜRSEL YILDIZKAYA'DAN "ENGELSİZ PARK" Yaşlı ve engellilerle birlikte yaşayan MHP Belediye Başkan adayı sorunlarını ve çözüm yollarını tecrübeleriyle bulmuş. Her an sizin kapınızı da çalabilir. Geçenlerde işyerime gelen bir genç bayrama kadar Mürsel Yıldızkaya'yı tanımadığını söyledikten sonra tanışma hikâyesini anlattı. Yüzükbaşı Köyü doğumlu olan gencimiz bayram sabahı kapılarının çalındığını ve genç ve efendi görünüşlü birinin kendisini Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Mürsel Yıldızkaya olarak tanıttığını söyledi. Yaklaşık bir saatlik sohbet sonrasında Yıldızkaya'ya hayran kaldığını ifade etti. Polatlımız 10 senedir iktidar belediyesi tarafından yönetiliyor. Engelli ve yaşlılarla ilgili güzel yatırımlar ve çalışmalar yapılmasına rağmen yeterli değil. Onlarca park hizmete açıldı. Niçin bir tanesi engellilerin kullanabileceği şekilde düzenlenmedi? Yaşı ve emekliler 10 yıl süresince Çarşı Camii Meydanında HURDALIK olarak nitelendirilen yerde oturmak zorunda kaldılar. Mürsel Yıdızkaya eksiklikleri Tesbit etmiş 31 Mart'ı bekliyor. Belediye Meclis listeleri açıklandı. Tüm partiler kazanmak için liste hazırlıyorlar. Anketörler yoğun şekilde çalışıyorlar. YEREL ALO FATİH Başbakan Sivas'ta konuşurken rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı. Doğuda vatan hainlerini, Sivas'ta Yazıcıoğlu'nu anıyor. O kadar işin, gücün arasında belediye meclis listelerini incelemiş ve sıralamalara bakmış. En az 10 ulusal kanalda Sivas mitingi canlı yayınlanıyordu. Yerel gazete ve radyolarda "ALO FATİH" hattı aktif. Mürsel Yıldızkaya'dan o kadar çekiniyorlar ki adına, fotoğrafına ve haberine yer vermiyorlar. Bir radyo kanalında 10 dakikada bir "Polatlı Belediyesi" anonsu geçiliyor. Geçenlerde Belediye Başkanı, İlçe Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve bir grup seçim gezisi nedeniyle işyerime geldiler. Karşılıklı olarak hayırlı olsun dileklerinde bulunduk. Radyodaki müzik başkanımızın dikkatini çekti. Bu aralar pazar sabahları nostaljik şarkı ve türküler söyleniyor. Orhan Gencebay "Hangi dala el attıkta kurutmadık ki" diyordu. Seçimi Alo Fatih hatlarıyla alabileceklerini düşünenlerinde dinlemesi gerekiyor. NOT: 5 yıldır Şehit Muhsin Yazıcıoğlu davasını aydınlatamayanlar 17 Aralık operasyonu ile paralel yapıyı kısa sürede çözdüler.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !