ALKIŞLAR TİCARET ODASINA

Yaklaşık 2 aydır ilçemizdeki ortaokullar ve liseler arasında futbol açları yapılıyor. Yarı final ve final maçlarına giderek katılan yetenekli futbolcuların fotoğraflarını sosyal medyada ve İstiklal gazetesinde paylaşıyorum.

Geçtiğimiz Perşembe günü küçük erkekler yani 5.ve 6.sınıfların katıldığı turnuvanın yarı finalleri yapıldı. Yarı finale kalan takımlardan Genç Osman Ortaokulu, Samanyolu Kolejini, Namık Kemal Ortaokulu da İmam Hatip Ortaokulunu penaltı atışları sonucu yenerek final oynamaya hak kazandılar.

 

Cuma günü sabahtan İmam Hatip Ortaokulu, Samanyolu Koleji maçı yapıldı. Öğleden sonra ise Namık Kemal Ortaokulu ile Genç Osman Ortaokulu maçı için tüm hazırlıklar yapılmıştı. Buraya kadar her şey normaldi. Çünkü daha önce yapılan turnuvalarda da final maçına bile sadece görevli öğretmenler, ödül verileceği için Polatlı Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü ile basın mensupları katılıyordu. Okullardaki diğer öğretmenler çocukların aileleri ve yerel yöneticilerin daha önemli işleri çıkıyordu. Polatlıspor ve Esentepespor’a futbolcu seçecek gönüllerde bir kenara çekilmişlerdi. Yarı finale veya finale kalan takımlara en azından eşofman takımı hediye edecek sponsorları zaten göremedim. Namık Kemal Ortaokulu ile Genç Osman Ortaokulu maçını izlemeye başladık. Namık Kemal Ortaokulu Müdürü, öğretmenleri ve öğrencilerinin hakkını yememek lazım. Takımlarını maç boyunca desteklediler. Maç başladıktan sonra Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya’da geldi. Sonradan öğrendim ki tüm spor müsabakalarına Ticaret Odası sponsor olmuş. Yıllar sonra ilk defa Polatlının yetenekli çocuklarına sahip çıktıkları için, Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya’ya teşekkür ediyorum. Gelecekte inşallah 50 bin üyesi olan kooperatiflerle, Türkiye’nin en zengin 100 işadamı arasına girenlerde sporcularımıza destek verirler. Endüstri Meslek Lisesi futbol takımı Polatlıyı yıllardır Türkiye finallerinde temsil ediyor. Belediyeden veya firmalardan araç vermedikleri için Ankara’da hafta içi yapılan maçlara gitmekte zorlanıyorlar. Birçok şehirde engelliler için ampute takımlar kurulurken, 130 bin nüfuslu Polatlımızın 2 futbol takımı amatör ligde kalma mücadelesi veriyorlar. Şehrimize biran önce beden eğitimi öğretmenlerinin de görüşlerinin alınacağı SPOR ŞURASI toplanmalı ve acil kararlar alınmalıdır. Amatör takıma Ankara’dan oyuncu ve yönetici geliyorsa o şehirde spor bitmiş demektir. Hafta içinde Mehmet Akif Mahallesi’ndeki çim saha ile TEDAŞ’ın yanındaki kapalı semt sahasını gezme imkanı buldum. Her iki sahada harabe durumda. Yeni yapılan kapalı spor salonu ile sentetik sahaların ihtişamını gölgeliyorlar. Mahallelerdeki spor sahalarının sayılarını arttırırken, hali hazırdakileri de korumak gerekiyor. NOT: Bu şehirde yıllar geçtikçe yok olan özelliklerden biride “ ahdevefa”. Geçmişte şehrimize hizmet edenler unutup, maddi gücü olanların yanına veya arkasına geçiyoruz. Yaklaşık 25 yıl önce Ticaret Odasının genel Sekreteri olan Ahmet Öztürk ağabeyimiz vardı. MS hastalığına yakalandığı için uzun süredir evinden çıkamıyor. Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya’ nın ziyaret edeceğini öğrenince çok sevindim. Ticaret Odası yönetimini geçenlerde düzenledikleri KOSGEP fuarı ile ilgilide ayrıca tebrik ediyorum. 2014 yılında Polatlıda “ tarım ve sanayi” fuarı ulusal düzeyde olmalıdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !